close
تبلیغات در اینترنت
حضرت آيت الله سيداصغرسعادت ميرقديم و مساله حجاب

حکیم زین العابدین عسکری لشت نشایی گیلانی
قالب وبلاگ
درباره وبلاگ

حکیم زین العابدین عسکری لشت نشایی گیلانی
ورود کاربران

ورود به سایت

نام کاربری:
رمز عبور :
رمز عبور را فراموش کردم ؟
موضوعات وبلاگ
حکیم عسکری -
وجدان چیست ؟ انواع وجدان -
مجموعه مقالات وگفتمان های اقتصادی وبانکداری اسلامی+سایت حکیم عسکری گیلانی لشت نشایی+بانظارت استادسعادت میرق -
آمار سایت
افراد آنلاین : 1 نفر
بازدیدهای امروز : 53 نفر
بازدیدهای دیروز : 77 نفر
كل بازدیدها : 102507 نفر
بازدید این ماه : 416 نفر
بازدید ماه قبل : 4811 نفر
نظرات : 2
كل مطالب : 319 عدد
تعداد اعضا : 1006 نفر
امروز : پنجشنبه 27 دی 1397
جستجوی مطالب

Google
hakim-askari.rozblog.com

خطر بزرگ بدحجابي و بي حجابي

**حضرت آيت الله سيداصغرسعادت ميرقديم و مساله حجاب

به نظر بنده اصل هشدار و احساس خطر و تذکر دلسوزانه خطيب توانمند حضرت حجت الاسلام ناصر رفيعي بجا و شايسته و قابل تقدير و ستايش بوده و پرداختن به مسايل حاشيه اي در واقع خارج شدن از اصل تکليف و وظيفه و انحراف افکار عمومي است…

درسياهکل/حجت الاسلام سيداصغرسعادت ميرقديم: يکي از ضروريات دين مبين اسلام حجاب است. موضوع حجاب و رعايت حدود شرعي حجاب يکي از مسايل و موضوعات بسيار مهم است که هميشه مورد توجه و بحث بوده و خواهد بود. حجاب از موضوعات بسيار مهمي است که التزام و يا عدم التزام به آن داراي آثار خاص خود مي باشد که در جامعه بروز وظهور پيدا مي کند.

استاد شهيد مرتضي مطهري به جهت اهميت نقش حجاب در جامعه اسلامي، کتاب(مساله حجاب) را مي نويسد تا مساله حجاب براي جامعه مسلمانان از نظر علمي و ادله شرعي روشن شده باشد و بانوان مسلمان با اعتقاد راسخ تري به اين وظيفه و تکليف شرعي ملتزم باشند.

حجاب در سال ششم هجري تشريع و واجب شد و با توجه به آيات31 سوره نور و نيز آيه 59 سوره احزاب و ادله ديگر مي توان چنين برداشت کرد که اسلام مي خواهد حرمت و منزلت و شخصيت و وقار زنان در جامعه حفظ شود و از آسيب هايي که امنيت و آرامش روحي و رواني زنان و نيز مردان را تحت مخاطره قرار مي دهد جلوگيري نمايد.

حجاب در واقع حصار و دژي در برابر آسيب ها است که رعايت آن آرامش روحي و رواني را براي زنان و مردان و خانواده ها بوجود مي آورد. باتوجه به اينکه زنان از جاذبه هاي خاص جسمي و ظاهري برخوردار مي باشند و نوع حرکات و جلوه ها و گفتارشان سبب تحريک جنس مخالف است؛ روي اين جهت اسلام در اين باره احکام خاصي براي زنان مقرر فرموده تا از خطرات و آسيب ها و زيان هاي بالفعل و بالقوه جلوگيري نمايد.

مساله ارتباط بين محرم و نامحرم آنچنان مهم است که در قرآن کريم صريحا با عبارت (فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذي في‏ قَلْبِهِ مَرَضٌ سوره احزاب آيه 32) بيان فرموده که خانم ها در سخن گفتن با نامحرم با ناز و کرشمه سخن نگويند تا دل هاي بيمار و شهوت پرست به آنان ميل ننمايند.

از ديدگاه اسلام هر نوع فعاليت اجتماعي و شغلي براي زنان در صورتي که کرامت و منزلت و شخصيت و جايگاه آنان آسيب نبيند مجاز است و در غير اين صورت جايز نخواهد بود. عقل و شرع و فطرت پاک حکم مي کند که زنان بطور خاص و نيز مردان از جهاتي ديگر حريم حجاب و عفاف را رعايت کنند. براهل دقت پوشيده نيست که بد حجابي و بي حجابي يکي از ابزارهاي شيطاني است که دشمنان اسلام و استعمارگران از قديم الايام تا کنون براي ضربه زدن به اسلام و جوامع مسلمين از آن استفاده کرده و مي کنند و فاجعه اندلس و نيز قضيه کشف حجاب در زمان رضا خان ميرپنج يکي از آن عبرت هاي تاريخي است که بايد براي همه ما درس عبرت باشد.

بد حجابي و بي حجابي سلامت و امنيت و آرامش اجتماعي را از بين مي برد و بنيان هاي خانواده را متزلزل مي سازد و معنويت و اخلاق و ارزش هاي ديني و انساني را در جامعه دچار آسيب جدي مي سازد و گاهي هويت جامعه اسلامي را دگرگون و يا مضمحل مي کند. بدحجابي وبي حجابي را بايد يک خطر بزرگ براي جامعه اسلامي تلقي کرد و کارشناسان دلسوز در هر شهر و استان با بهره گيري از نظر علماء منطقه بايد بدون فوت وقت در اين زمينه چاره جويي نمايند و بفرمايش شيخ اجل سعدي شيرازي: علاج واقعه را قبل از وقوع بايد کرد.

تا دير نشده بايد همه کساني که در اين عرصه مسوليت اين کار به نوعي متوجه آنها است با درايت و تدبير وارد عمل شوند. مسولين فرهنگي و سازمان تبليغات اسلامي و ايمه جماعات و جمعه و علماء منطقه و خطباء و سپاه و بسيج و نمايندگان شهرها در مجلس شوراي اسلامي و… همه و همه بايد درباره خطر بدحجابي و بي حجابي احساس مسوليت نمايند. اگر درباره بدحجابي و بي حجابي چاره انديشي نشود جامعه ما دچار مفاسد عظيمي خواهد شد که جز پشيماني و حسرت و غم و غصه نتيجه اي براي متدينين نخواهد داشت.

به نظر بنده اصل هشدار و احساس خطر و تذکر دلسوزانه خطيب توانمند حضرت حجت الاسلام ناصر رفيعي بجا و شايسته و قابل تقدير و ستايش بوده و پرداختن به مسايل حاشيه اي در واقع خارج شدن از اصل تکليف و وظيفه و انحراف افکار عمومي است…
سيداصغرسعادت ميرقديم

توضيح : خطيب توانمند حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين دکتر ناصر رفيعي، در تاريخ 19 خرداد 95 در ايام ماه مبارک رمضان در جمع نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله عليها) گفت: در ايام رحلت امام(در سال 95) گيلان بودم که برخي از خيابان‌هايش با اروپا فرقي نداشت…. برخي با بي‌حجابي محض و لباس‌هاي نيمه عريان در خيابان حضور داشتند، چرا بايد وضع استان گيلان اينگونه باشد؟… به گفته دکتر رفيعي امر به معروف زباني در اين ارتباط تعطيل شده است.

دکتر رفيعي در سخنراني خود در حرم حضرت معصومه(س)گفت: دولت فرهنگ را در کشور رها کرده است و اين مسئله بسيار خطرناک است و براي نظام جمهوري اسلامي چنين شرايطي خوب نيست. …..

وي افزود: نمي‌گويم در گيلان کم‌حجابي يا بدحجابي بود بلکه بي‌حجابي محض بود و آيا چنين وضعي شايسته نظام اسلامي است؟ بايد حرمت‌ها در نظام اسلامي حفظ شود…..

جالب توجه اينکه اين سخنان و تذکرات دلسوزانه دکتر رفيعي بازتاب هايي در گيلان داشته و متأسفانه برخي اشخاص و حتي برخي نمايندگان گيلان در مجلس شوراي اسلامي جهت اظهار نگراني از نوع تعبيرات دکتر رفيعي در باب وضعيت نامطلوب حجاب در استان گيلان، انتقادات تند و زننده و گزنده اي نثار اين مبلِّغ و خطيب توانا و دلسوز نمودند و از اصل هشدار و تذکر دلسوزانه و مخلصانه ايشان در باب ترويج و رواج بدحجابي و بي حجابي غفلت کردند و به مسايل حاشيه اي پرداختند و برضد اين بزرگوار جو سازي نمودند. بنده به عنوان کسي که به خدمات خالصانه فرهنگي و تبليغي حضرت حجت الاسلام دکتر رفيعي واقف بودم و هستم جهت روشنگري و حمايت از اصل هشدار و تذکر درست ايشان در باب بد حجابي و بي حجابي متن فوق را به نگارش در آوردم اميد است که همه مردم ايران و گيلان در قبال اين قبيل تذکرات دلسوزانه واکنش مثبت و صحيح نشان دهند.

بنده معتقدم که همه ما بايد به اصل پيام و هشدار و تذکر خالصانه و دلسوزانه حضرت حجت الاسلام دکتر رفيعي توجه کنيم و به اصل وظيفه و تکليف درباب حجاب بپردازيم و پررنگ کردن امر جزيي و حاشيه اي معقول و مطلوب نيست. کوبيدن و تخريب اين خطيب توانمند و مخلص سبب خشم و نارضايتي الهي است و متاسفانه برخي ها مترصد فرصتي هستند تا بي هدف عقده گشايي کنند. جاي بسي تاسف و درد است که نتوانيم پيام وهشدار خالصانه يک عالم بزرگوار ومخلص را درک کنيم . البته بنده معتقدم که خطباء و شخصيت هاي بزرگ بايد در نوع بکار بردن کلمات و تعبيرات و سخنان خود دقت نمايند تا برداشت هاي سوء نشود ولي بخواهيم يا نخواهيم همه ما گاهي دچار لغزش در گفتار و رفتار مي شويم ولي مهم آن است که بر اشتباهات و خطاهاي خود پافشاري نکنيم.

به فرض اگر هم در نوع تعبيرات دکتر رفيعي اشتباهي باشد ولي شناختي که ما به فضل و کمال و اخلاص ايشون داريم قابل برطرف شدن است و محترمانه مي توان به او تذکر داد ……

انتهاي پيام/

 

10 نظر ثبت شده است.

 1. جير محله ملومه |
  پاسخ

  18:06 - 1395/03/29

  حاج اقا فرمايش شما بسيار متين .اما اگر اين حرف را هاشمي ميزد . ايا بازهم همين باوررا داشتيد يا بعد از نماز جمعه تو شهرستانهاي استان راهپيمايي راه ميانداختيد و خطبا محترم جمعه و سياسيون استان تو سخنراني ها و ميز گرد صدا و سيما استان وامصيبتا ميگقتند . فرمايش شما خوبه اما چه خوبست هميشه اينطور باشه و يک بام د دو هوا نباشه . که مردم عاقلند و نميشود سر انها کلا گذاشت . موفق باشيد .

  +3
  0
 2. دلسوز |
  پاسخ

  01:11 - 1395/03/30

  افرين به شما سيد بزرگوار که حق وواقعيت را گفتي

  0
  -4
 3. ديلمي |
  پاسخ

  14:28 - 1395/03/30

  مرد مومن يعني فقط بي حجابي در گيلان هست ؟ نکنه آقاي رفيعي اولين استاني که رفتن همين گيلان بوده و خبرتهران وتبريز و و اصفهان وشيراز رو ندارند .
  برادر من در هر شهري هم بي حجاب هست وهم باحجاب !!چطور آقاي رفيعي با حجابا رو نديدند وبي حجابا ( آنهم ازنوع محض) توجهشان را جلب نمودند. !!!

  +4
  0
 4. لاهيج |
  پاسخ

  12:24 - 1395/03/31

  چطور آقاي رفيعي همينکه اومدن رشت بيدار شدند وحس دلسوزي پيدا کردند .

  +4
  0
 5. بينا |
  پاسخ

  00:30 - 1395/04/3

  سلام بر استاد بزرگوار حضرت آيت الله سيداصغر سعادت . درود برشما. عالي بود

  0
  -3
 6. ازگلرودبار |
  پاسخ

  14:03 - 1395/04/3

  احسنت چقد حجاب مظلومه جناب استاد مرحبا به شما که درباره حجاب خوب گفتيد خوب که رسانه ها وسايت ها و به مساله حجاب بيشتر توجه کنن

  0
  -2
 7. حسين ازلاهيجان |
  پاسخ

  00:13 - 1395/04/7

  منکر حجاب از روي عمد وآگاهي کافر و مرتد است چون حجاب از ضروريات است و الگوي حجاب حضرت فاطمه عليها السلام است از استاد بزرگوار سيداصغرسعادت ودکتر رفيعي تشکر مي کنم اگر حجاب درجامعه آسيب ببيند بي حيايي و فساد زياد ميشود

 8. سيما |
  پاسخ

  15:02 - 1395/04/7

  شعري زيبا از مرحوم آقاسي:

  در خيابان چهره آرايش مکن از جوانان سلب آسايش مکن

  زلف خود از روسري بيرون مريز در مسير چشم ها افسون مريز

  ياد کن از آتش روز معاد جلوه ي گيسو مده در دست باد

  خواهرم ديگر تو کودک نيستي فاش تر گويم عروسک نيستي

  خواهرم،اين لباس تنگ چيست؟ پوشش چسبان و رنگارنگ چيست؟

  خواهرم،اينقدر طن نازي مکن با اصول شرع لج بازي مکن

  0
  -1
 9. دهه شصتي |
  پاسخ

  10:23 - 1395/04/8

  چرا نظر قبلي من رو چاپ نکردين جناب بابايي؟؟؟؟؟

 10. بصيرت |
  پاسخ

  03:23 - 1395/04/10

  تذکرات دکتررفيعي درباره حجاب فراموش نشود،مسولين تاحال دراين رابطه چه کاري انجام دادند،

  ازحضرت ايت الله سيداصغرسعادت هم تشکردارم ،
  پيشنهادميکنم که مطالب درباره حجاب بيشترمنعکس کنيد،


 11. http://www.darsiahkal.ir/71672/%d8%ae%d8%b7%d8%b1-%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af-%d8%a8%d8%af%d8%ad%d8%ac%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d9%88-%d8%a8%db%8c-%d8%ad%d8%ac%d8%a7%d8%a8%db%8c
درباره : حکیم عسکری ,مطالب مربوط به استادسید اصغر سعادت میرقدیم ,

امتیاز : | نظر شما :

مطالب مرتبط
تبیین اقسام ثلاثه علم الهی+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
تفسیر سوره کهف بر اساسِ« متنِ عربی کتابِ اَلمیزان جلد 13.علامه طباطبایی»+قسمت سوم+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی
منظور از «صفات ذات» و «صفات فعل» خداوند؟ +آیت الله مکارم شیرازی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
افعال خداوند+علامه محمد تقی مصباح یزدی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
علم خداوند+اقسام علم خداوند+درس بدایة الحکمة+جلسه 96 + استاد غلامرضا فیّاضی فیاضی
منظور از ازلی بودن علم خداوند چیست؟+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
امتیازات و فرق های علم حضوری و حصولی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
ارزش و اهميت تبليغ و ارشاد و هدايت ديگران+حدیث امام سجاد علیه السلام+آیت الله سعادت میرقدیم لاهیجی
تفسیر سوره کهف بر اساسِ« متنِ عربی کتابِ اَلمیزان جلد 13.علامه طباطبایی»+قسمت دوم+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العابد
بیانی شگفت انگیز در دو آیه هفتم و هشتم از سوره کَهف+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم عسکری گیلانی لشت نشایی
برچسب ها : حضرت آيت الله سيداصغرسعادت ميرقديم و مساله حجاب , خطر بزرگ بدحجابي و بي حجابي , به نظر بنده اصل هشدار و احساس خطر و تذکر دلسوزانه خطيب توانمند حضرت حجت الاسلام ناصر رفيعي بجا و شايسته و قابل , مساله حجاب , اهمیت حجاب اسلامی ,


نوشته شده در یکشنبه 13 تير 1395 توسط سید اصغر سعادت میرقدیم لاهیجانی| بازدید : 72 |

نظرات وبلاگ
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
ایمیل * (برای عموم نمایش داده نخواهد شد)
پیام شما :
شکلک ها :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
:
نظر خصوصی
کد امنیتی :
:
عناوين آخرين مطالب ارسالي
تبیین اقسام ثلاثه علم الهی+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
تفسیر سوره کهف بر اساسِ« متنِ عربی کتابِ اَلمیزان جلد 13.علامه طباطبایی»+قسمت سوم+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی
منظور از «صفات ذات» و «صفات فعل» خداوند؟ +آیت الله مکارم شیرازی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
افعال خداوند+علامه محمد تقی مصباح یزدی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
علم خداوند+اقسام علم خداوند+درس بدایة الحکمة+جلسه 96 + استاد غلامرضا فیّاضی فیاضی
منظور از ازلی بودن علم خداوند چیست؟+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
اقسام علم خداوند+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
امتیازات و فرق های علم حضوری و حصولی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
ارزش و اهميت تبليغ و ارشاد و هدايت ديگران+حدیث امام سجاد علیه السلام+آیت الله سعادت میرقدیم لاهیجی
تفسیر سوره کهف بر اساسِ« متنِ عربی کتابِ اَلمیزان جلد 13.علامه طباطبایی»+قسمت دوم+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العابد
بیانی شگفت انگیز در دو آیه هفتم و هشتم از سوره کَهف+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم عسکری گیلانی لشت نشایی
فتنه هشتادوهشت( 88 )وسرانِ فتنه،خطِّ قرمز است+نامه آیت الله یزدی به آیت الله شبیری زنجانی+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی
تفسیرسوره کهف براساسِ«متنِ عربی کتابِ اَلمیزان جلد13.علامه طباطبایی+با ترجمه و توضيح مختصر از استاد سيداصغرسعادت ميرقديم لاهيجي
ماه محرم و صفر ، ماه زنده ماندن و زنده نگهداشتن اسلام(فرازهايي از فرمايشات امام خميني (ره))+سایت حکیم عسکری گیلانی لشت نشایی
چهارده توصیه به فرزندان عزیزم(سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی)+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لش
مجموعه مقالات وگفتمان هاي اقتصادي وبانکداري اسلامي...+سايت حکيم عسکري گيلاني لشت نشايي+بانظارت است
کمياب تر و نادر تر از يقين وجود ندارد+امام صادق ع و ...+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
آياورودسپاه به مسائل اقتصادي وسياسي برخلاف نظرامام خميني نيست؟+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاه
تحلیل نامه سرگشاده تیم صد نفره سیاسی به مسئولان ارشد کشور+استاد مهدی کوچک پور لنگرودی+سایت حکیم زین
مجموعه مقالات وگفتمان های اقتصادی وبانکداری اسلامی...+سایت حکیم عسکری گیلانی لشت نشایی+بانظارت است�
آيت الله احسانبخش شيفته خدمت به اسلام و مسلمين بود+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم
** یک خواب عجیب و آیه وَ أَنَّ اللَّهَ مُوهِنُ کَیْدِالْکَافِرِینَ+آیه 18 سوره اَنفال+سایت حکیم زین ا
بیست و یک شباهت بین قرآن کریم و امام حسین(علیه السلام)+پایگاه اطلاع رسانی حوزه+استاد مُحسِن قرائتی+ا
پایگاه خبری تحلیلی در سیاهکل+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی
تلخیص فلسفه پایه هفت(بدایه الحکمه)+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی

.: Weblog Themes By Music-Day.Info :.

::

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
عضویت سریع


قوانین سایت

کد امنیتی :
مطالب پر بازدید
حکمت چیست؟ بازدید : 967
قضا وقدر بازدید : 505
نظر سنجی
امکانات وب
حکیم زین العابدین عسکری لشت نشایی گیلانی

RSS


POWERED BY
rozblog.COM

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به حکیم زین العابدین عسکری لشت نشایی گیلانی مي باشد.

جدید ترین موزیک های روزطراح قالب

موزیک روز

جدیدترین مطالب روز دنیا