close
تبلیغات در اینترنت
تشکیل کانون بحث وانتقادات مذهبی قبل از انقلاب درلاهیجان از خدمات فرهنگی آیت الله زین العابدین قربا

حکیم زین العابدین عسکری لشت نشایی گیلانی
قالب وبلاگ
درباره وبلاگ

حکیم زین العابدین عسکری لشت نشایی گیلانی
ورود کاربران

ورود به سایت

نام کاربری:
رمز عبور :
رمز عبور را فراموش کردم ؟
موضوعات وبلاگ
حکیم عسکری -
وجدان چیست ؟ انواع وجدان -
آمار سایت
افراد آنلاین : 2 نفر
بازدیدهای امروز : 45 نفر
بازدیدهای دیروز : 154 نفر
كل بازدیدها : 83498 نفر
بازدید این ماه : 572 نفر
بازدید ماه قبل : 2511 نفر
نظرات : 2
كل مطالب : 322 عدد
تعداد اعضا : 801 نفر
امروز : جمعه 31 فروردین 1397
جستجوی مطالب

Google
hakim-askari.rozblog.com

 

 

نتيجه تصويري براي آيت الله قرباني

 

تصوير مرتبط

 

نتيجه تصويري براي آيت الله قرباني گيلاني

 

نتيجه تصويري براي آيت الله قرباني گيلاني

 

***نسيم معرفت***


** تشکیل کانون بحث و انتقادات مذهبی قبل از انقلاب درلاهیجان از خدمات فرهنگی آیت الله زین العابدین قربانی گیلانی+ نسیم معرفت


 

سفيرسبز :  ...   (آيت الله زين العابدين قرباني گيلاني عضو مجلس خبرگان رهبري ) :  روحانيون خيمه‌هاي معرفت پيام‌رسانان واقعي مکتب اسلام هستند .   ... بنده از ابتداي تحصيل دغدغه تبليغات ديني را داشتم زيرا مشاهده مي‌کردم تبليغات سُنّتي پاسخگوي نياز مردم زمان ما نيست بنابراين يک کانون ** (در لاهيجان) براي دختران و پسران به طور مُجزّا تشکيل دادم و بزرگاني مانند علامه مطهري، آيت‌الله مکارم شيرازي و ... را براي تبيين مسائل اعتقادي، اخلاقي و تهذيب اخلاق جوانان به آن کانون دعوت کردم.  (آيت الله زين العابدين قرباني) ، تربيت افرادي متعهد و متخصص و مورد اعتماد نظام را خروجي و محصول آن کانون عنوان کرد و افزود: استعدادهاي بسياري در جامعه وجود دارد و بايد حقيقت را به زبان روز براي نسل امروز بيان کنيم.

 

آيت‌الله قرباني با تاکيد براينکه منبري که با تعيين قيمت برگزار شود پاسخگوي نياز جامعه نيست، بيان کرد: امروز جامعه نيازمند برنامه‌هاي فرهنگي مانند خيمه‌هاي معرفت است.... ...  اکنون آرزوي بنده براي سرمايه‌گذاري روي افراد و ساختن جامعه در حال تحقق است.

 

نماينده مردم گيلان در مجلس خبرگان رهبري بر شناسايي نقاط ضعف مسائل فرهنگي جامعه تاکيد کرد و گفت: برطرف کردن نقاط ضعف نيازمند برنامه‌ريزي است. آيت‌الله قرباني با بيان اينکه فطرت الهي در جامعه هنوز از بين نرفته است، خاطرنشان کرد: فطرت الهي براساس حق و عدل است و اگر واقعيت‌ها براي مردم تبيين شود مي‌پذيرند ضمن اينکه اگر حقايق اعتقادي، اخلاقي و احکام براساس منطق و استدلال باشد مورد پذيرش عمومي قرار مي‌گيرد. وي به وجود دو هزار شبکه‌هاي ماهواره‌اي و فضاي مجازي در ايجاد شبهه درباره دين اسلام اشاره کرد و يادآور شد: در دنياي امروز، بسياري از افراد حقيقت‌جو حقايق را يافتند و به اسلام گرايش پيدا کردند....

 

(نماينده مردم گيلان در مجلس خبرگان رهبري) ...  ...  جامعه در معرض بمباران تبليغات دشمن است و جايي بايد براي برطرف کردن اين مشکلات باشد. وي، روحانيون خيمه‌هاي معرفت را آرمان مقصد پاسخگويي به مسائل ديني دانست و بيان کرد: اميدوارم با راهي که به رهبري مقام معظم رهبري باز شده، بتوانيم نسل سرگشته را هدايت کنيم....

 

http://safiresabz.ir/news-1100#.WtNc3X-yrYA

 

 

 

** کانون بحث و انتقادات مذهبي در لاهيجان

بنده از سال 30 وارد فاز مبارزات عليه دستگاه سلطنت شدم. سال 1327 من بعنوان طلبه وارد حوزه شدم آن زمان فعاليت فدائيان اسلام به رهبريت مرحوم سيدمجتبي نواب صفوي در حوزه سروصداي ويژه‌اي داشت. ما هم به اين جمع پيوستيم و از آن زمان بنده روحيه انقلابي داشتم و در سخنراني‌ها و منبرها عليه حکومت حرف مي‌زدم منتهي وقتي که جريان انقلاب اسلامي به رهبري امام پيش آمد ما چون شاگرد امام بوديم و امام براي ما همه چيز بود، هم مربي بود، هم مرشد بود، هم معلم بود، اسوه بود براي ما، طبعاً ما هم بدنبال هدايت‌هاي ايشان، اطلاعيه‌ها و نوارهايشان به شهرستان‌ها و استان‌ها مي‌برديم. بخصوص در گيلان هم مي‌آورديم و در سخنراني‌ها هم از امام (رضوان الله) تبعيت مي‌کرديم و در همين راستا من در آن زمان يک کانون بحث و انتقاد مذهبي‌ در لاهيجان بوجود آورده بودم که عده‌اي از بچه‌هاي جوان را در آنجا جذب کرده بودم، مرحوم شهيد کريمي از همان کانون من بود  شهيد کريمي از همان دوران دبيرستان به مبارزه با رژيم مشغول گرديد و در کنار آيت‌الله قرباني و اميرارسلان انصاري در کانون بحث و انتقاد مذهبي جوانان لاهيجان فعال و از افرادي بود که با هويت مذهبي و انگيزه‌ي اسلامي به مبارزه با کمونيست‌هاي گيلان پرداخت.  ] و بعضي از عزيزان ديگري که الان منشاء آثار و برکات در کشور هستند در کانون ما شرکت مي‌کردند. ساواک در توي کانون ما نفوذ کرد و از جلسات ما گزارش‌هايي تهيه کرد و کانون ما را بست.
حسينيه‌اي در لاهيجان درست کردم به نام (حسينيه هدايت) که کلنگش توسط پدر زن من، مرحوم آيت الله کوشالي و با سخنراني مرحوم فخرالدين حجازي صورت گرفت و اين ساختمان انجام گرفت. گروهي از زنان و مردان و دختران را ما جذب کرده بوديم. تفسير و نهج البلاغه مي‌گفتيم. بحمدالله آن هم برکاتي داشت که افتتاحش با سخنراني آيت الله مطهري صورت گرفت. استاد شهيد يک سخنراني تحت عنوان «رشد» در آن مراسم کرد که در مجموع سخنراني‌هايش نيز آمده است و الان هم آن حسينيه برقرار هست و خانم‌ها در آنجا جلسه دارند و گه گاهي بنده در جلسات شان شرکت مي‌کنم و در مساجد هم، مساجد مورد عنايت ما که پيشنمازهايشان با ما همسويي داشتند؛ چون بعضي جاها ما را خرابکار و کله خراب مي‌دانستند اجازه نمي‌دادند بچه‌هاي ما در آنجا جمع بشوند. کانون‌هايي در آن مساجد بوجود آورده بوديم در نمازهاي جماعت آنجا شرکت مي‌کرديم بحمدالله بچه‌ها به اين محيط‌ها جذب شده بودند يک شبي که شب عيدفطر بود در مسجد بقعه آسيد حسين نزديک قبر کاشف السلطنه که در دست احداث بود بنده در حالي براي نماز به اين مسجد رفتم که هنوز سقفش درست نشده بود ولي بچه‌ها در آنجا جمع مي‌شدند. در آن شب جمعيت عظيمي از رامسر تا انزلي آمده بودند و ما در آنجا يک سخنراني تندي کرديم، بچه‌هاي انقلابي از آنجا آماده شدند براي خراب کردن مشروب فروشي‌ها، مراکز فساد که هر چه بود در آن شب آنها را خراب کردند و من احساس کردم ديگر مرا بازداشت مي‌کنند. يک قصاب جوانمردي در لاهيجان بود که خدا رحمتش کند، مرا با ماشين خودش از بيراهه حتي از خارج شهر و پشت کوه به منزل برد.
وقتي به منزل رسيدم به خانمم وصيت کردم و گفتم امشب مرا دستگير مي کنند. آن شب تا صبح خانم من با داس کنار من نشست و محافظم شد که اگر حادثه‌اي پيش آمد از من دفاع کند. اما وقتي صبح رفت دروازه را باز کرد، ديد تمام درب حياط و ديوار منزل به کثافت آغشته شده و بوي تعفن تمام کوچه را گرفته است خانم با گريه شلينگ را برداشت در و ديوار را تميز کرد. گروه چماقداران شاه اطلاعيه خطاب به امام جمعه قلابي شاه در لاهيجان دادند که ما قرباني و خانواده‌اش را خواهيم کشت، کما اينکه در بوشهر و جاهاي ديگر اين کار را کرده‌ايم.
و همان ايام که روزها نمي‌توانستم بيرون بيايم شب‌ها با يکي از دوستان که ماشين فولکسي داشت، مي‌رفتيم بيرون يک دوري مي‌زديم. بعد از اين جريان يک شب که با دوستم به خارج شهر رفته بوديم ديديم يک موتور سواري ما را تعقيب مي‌کند. وقتي از تعقيبش مطمئن شديم به خانه برگشتيم.
باجناق من بازاري بود. همان فردي که شب ما را تعقيب کرده بود رفت پيش باجناقم به ايشان گفت: ما ديشب آقاي قرباني را تعقيب کرديم و به ما دستور دادند هر وقت ايشان را ديديم ماشين ايشان را بعنوان قاچاقچي به گلوله ببنديم . چون ما آقا را مي‌شناسيم به ايشان بگوييد ما جزء گروه پايداري هستيم و چاره نداريم لطفاً شب‌ها بيرون نياييد و از آن تاريخ ببعد ما حتي شب‌ها هم بيرون نمي‌آمديم. ممنوع المنبر، ممنوع الخروج از کشور و حتي از منزل بوديم، بواقع ايام غربت سختي را پشت سر گذاشتيم.

 

* نقل از کتاب (گيلان ، دوران غربت) از آيت الله زين العابدين قرباني گيلاني

 

 
[دوران غربت فرازي از مبارزات سياسي حضرت آيت الله  زين العابدين قرباني گيلاني است. اين کتاب حاوي يک مصاحبه تلوزيوني به مناسبت 22 بهمن 87 و 45 سند از اسناد ساواک است که بدان ملحق شده اند. 
اين کتاب در فروردين 88 و در 3000 نسخه توسط انتشارات سلار منتشر شده است.]

 

********************************************************

 


** برخي از افراد ناآگاه آيت الله قرباني را رنجاندند+آيت الله محمدي گلپايگاني+نسيم معرفت+کليک

 


** آيت الله زين العابدين قرباني ازبزرگان علمي وفرهنگي گيلان و ايران+نسيم معرفت+کليک

 


**پروژه تجاري آدينه رشت و سخنان آيت الله زين العابدين قرباني گيلاني+نسيم معرفت+کليک

 


**صاحب کتابِ«تفسيرجامِع آياتِ الأَحکام+آيت الله زين العابدين قرباني+نسيم معرفت+کليک کنيد

 


**پروژه تجاري آدينه رشت و سخنان آيت الله زين العابدين قرباني گيلاني+نسيم معرفت+کليک

 


 

** سخنان آيت الله قرباني درروز معارفه نماينده ولي فقيه جديدِگيلان+نسيم معرفت+کليک

 


**ساخت627 خانه براي محرومين توسط آيت الله زين العابدين قرباني گيلاني+ديارميرزا+کليک

 

**آيت الله قرباني باعث افتخارگيلان هستند(دکترمصطفي سالاري استاندارگيلان+ديارميرزا+کليک

 


** آيت الله قرباني ازبرکات نظام هستند(حجت الاسلام حاج علي اکبري)+ديارميرزا+کليک

 


** برچسب هاي ناچسب به آيت الله زين العابدين قرباني گيلاني+نسيم معرفت+کليک

 

 

 


 


 


 

درباره : حکیم عسکری ,متفرقات(مطالب گوناگون ومفید) ,

امتیاز : | نظر شما :

مطالب مرتبط
چندنکته دررابطه بااظهارات حضرت آیت الله وحیدخراسانی+تاریخ22 فروردین97 .+آیت الله سیداصغرسعادت میرقد
تشکیل کانون بحث وانتقادات مذهبی قبل از انقلاب درلاهیجان از خدمات فرهنگی آیت الله زین العابدین قربا
آيا صيغه کردن ثواب داره ؟+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی
بهترين بنده آن بنده اي است که بنددلش به خدابندست+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زی
ولایت فقیه هدیه الهی است+ اشکال و پاسخ+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العابدین
آیا تشکیل حکومت اسلامی جائز است؟(اشکال و جواب)+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین ا
روایات در باره نوروز و بهار+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلا
نوروزروزجهانی پیام توحیدووحدت وصلح وآشتی+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العا
روشنگری در باره تفکر و اندیشه تخریبی استاد محمدتقی اکبر نژاد+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+
هيچ حيواني همانند انسان محتاج تربيت نيست+امام خميني+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
برچسب ها : تشکیل کانون بحث وانتقادات مذهبی قبل از انقلاب درلاهیجان از خدمات فرهنگی آیت الله زین العابدین قربانی گیلانی ,


نوشته شده در یکشنبه 26 فروردين 1397 توسط سید اصغر سعادت میرقدیم لاهیجانی| بازدید : 3 |

نظرات وبلاگ
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
ایمیل * (برای عموم نمایش داده نخواهد شد)
پیام شما :
شکلک ها :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
:
نظر خصوصی
کد امنیتی :
:
عناوين آخرين مطالب ارسالي
چندنکته دررابطه بااظهارات حضرت آیت الله وحیدخراسانی+تاریخ22 فروردین97 .+آیت الله سیداصغرسعادت میرقد
تشکیل کانون بحث وانتقادات مذهبی قبل از انقلاب درلاهیجان از خدمات فرهنگی آیت الله زین العابدین قربا
آيا صيغه کردن ثواب داره ؟+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی
بهترين بنده آن بنده اي است که بنددلش به خدابندست+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زی
ولایت فقیه هدیه الهی است+ اشکال و پاسخ+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العابدین
آیا تشکیل حکومت اسلامی جائز است؟(اشکال و جواب)+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین ا
روایات در باره نوروز و بهار+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلا
نوروزروزجهانی پیام توحیدووحدت وصلح وآشتی+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العا
روشنگری در باره تفکر و اندیشه تخریبی استاد محمدتقی اکبر نژاد+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+
هيچ حيواني همانند انسان محتاج تربيت نيست+امام خميني+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
انقلاب اسلامی ایران حسینیّ الحدوث و حسینیِ البقاء+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم
دعا يکي ازنيازهاي واقعي وفطري بشراست(آيت الله سيداصغر سعادت ميرقديم لاهيجي)+سایت حکیم زین العابدین
مقام خَلیفَةُ اللهی برای انسان+تفسیر آیه30 از سوره بقره+سایت حکیم عسکری گیلانی لشت نشایی+آیت الله سی
اول وآخرهرچه هست،عشق است وبس+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم عسکری گیلانی لشت نشای
منظور از «اَوَّلُ ما خَلَقَ اللهُ العَقلَ»، چیست؟+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
آيادروغ گفتن شوهر به خانم و همسرش جايزاست؟+آيت الله سيداصغرسعادت ميرقديم لاهيجي+سایت حکیم زین العا
سیری در سیره فردی و اجتماعی امام حسن عسکری (علیه السلام)+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشا
پيام تبريک آيت الله سيداصغرسعادت ميرقديم لاهيجي به مناسبت پيروزي جبهه مقاومت اسلامي برحکومت خودخو
اَحسَنُ الحَديث بودن قرآن به چه معنا است؟+آيت الله سيداصغرسعادت ميرقديم لاهيجي+سایت حکیم زین العاب
اوضاع سیاسی اجتماعی عصر امام حسن مجتبی(ع)+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم عسکری گیل
درتربيت کودک نبايد جبر و تهديدحاکم باشد+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم عسکری گیلا
مسؤلیت بزرگ حوزه های علمیه و علماء +آیت الله سیداصغر سعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم زین العابدین عس
فرق مفهوم با ماهیت+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
تفاوت طب سنتی با طب اسلامی+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی
تکبر نشانه بي شخصيتي است+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی+سایت حکیم عسکری گیلانی لشت نشایی

.: Weblog Themes By Music-Day.Info :.

::

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
عضویت سریع


قوانین سایت

کد امنیتی :
مطالب پر بازدید
حکمت چیست؟ بازدید : 891
قضا وقدر بازدید : 365
نظر سنجی
امکانات وب
حکیم زین العابدین عسکری لشت نشایی گیلانی

RSS


POWERED BY
rozblog.COM

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به حکیم زین العابدین عسکری لشت نشایی گیلانی مي باشد.

جدید ترین موزیک های روزطراح قالب

موزیک روز

جدیدترین مطالب روز دنیا